Je opravdu hodně typů čajů, které my lidé můžeme pít. Já si myslím, že v poslední době jsou čaje docela na vzestupu, protože kolikrát slýchám od různých lidí, že i oni si velice oblíbili čaje a vůbec nezáleží na tom, jaký typ anebo druh čaje tohle je. Ale abych se přiznala, tak jsem slyšela, že nejvíce oblíbené čaje jsou ty ovocné. Mě právě ale ovocné čaje vůbec nechutnají, protože já jsem se dozvěděla, že právě hodně ovocných čajů v sobě mají různé teiny, které pravé tak opravdu hodně neprospívají lidskému zdraví, tedy pokud pijete jeden nebo dva šálky denně čaje, tak samozřejmě se vám nic nestane. Ale jsou někteří lidé, kteří čaje pijí třeba po litrech, třeba litr denně.
Podle mého názoru tohle není dobré. A když jsem se potom ještě ptala svého lékaře, jestli je třeba litr čaje denně vhodný, tak mi řekl, že jednoznačně ne. Také ale záleží na tom, jestli pijete čaj sladký anebo také jaké je kvality. Já jsem kdysi pila čaj na hubnutí a také červený čaj. Chtěla jsem totiž shodit některá kila a všichni mi řekli, že právě červený čaj prospívá. Byla jsem docela překvapená, protože jsem nikdy netušila, že zrovna červený čaj bude takhle prospívat mému zdraví. A také k tomu, že třeba zrychlí metabolismus.
Ovšem ale nic není jisté na sto procent. A je logické, že když budete třeba pít červený čaj, a ještě se do toho cpát vším možným, tak potom neočekávejte nějaké výsledky. Třeba, že se budete cítit lépe. Také bych doporučovala, pokud jste třeba nemocní nebo nachlazení, tak opravdu neuděláte žádnou chybu, když si třeba dáte před spaním dva šálky červeného čaje a pěkně horký anebo třeba také oslazený medem. Já mám ráda čaj s medem, vůbec nesladím cukrem, protože cukr nemám ráda a myslím si, že cukr v dnešní době už není vůbec potřeba. Hlavně ne tedy do čaje a do kávy. Také jsem slyšela, že mnoho lidí už nesladí čaj, že prý si chtějí vychutnat raději tu chuť čaje.